חיפוש
 
 
 
 

מי אנחנו - About us

 
 
מתוך "ערב ערב באילת"גיליון מספר 2686 שפורסם בתאריך 25.12.14
פנינה ושמה מוטל אביב
אין אילתי שלא מכיר את מוטל אביב, מוסד אילתי וותיק וללא ספק הסמל של שכונת המאפיה = משבעה חדרים אי אז בסוף שנות השמונים, צמח המקום למבנה המרשים והמשודרג שהוא היום = אך השירות והיחס נותרו אישיים בזכותם של גדי וג'יין- האמא והאבא של המקום עם האווירה הכי בינלאומית בעיר
השנה היא 1978, גדי ברנס מגיע לאילת כנער צעיר, משתלב מהר מאוד בעסקי האכסניות המקומיות, ומתאהב בים הקסום ובעיר אילת. היה זה עוד לפני גיוסו לצה"ל, הוא נזכר השבוע כשהוא ישוב בלובי המרווח של המוטל שלו ושל רעייתו, אותה הכיר כשהתארחה במקום כתיירת. המקום אמנם החל את דרכו כאכסניה, אך עם השנים צמח והפך למוטל יפהפה, שהצליח להרשים גם אותי, אילתי מלידה ברמת הניקיון השירות והתחזוקה.

= סמל של שכונה שלמה
ב-1987 עם שחרורו מצה"ל כלוחם בחטיבת גבעתי. ידע גדי בדיוק לאן פניו מועדות – אל עסקי התיירות של העיר הקסומה. הבחור הנמרץ רכש את המגרש בו שכן בית 'אגד' ההיסטורי בשכונת המאפיה של אילת והקים את המבנה בן שתי הקומות שהפך מאז לסמלה של השכונה. הימים היו ימי הטיילים שפקדו את אילת מרחבי העולם ונקראו "ביטניקים" היו הם אלה שהפיצו את שמה של האכסניה ברחבי העולם וההצלחה לא אחרה לבוא. בעקבות הביטניקים הגיעו מדריכי התיירות שהמליצו על המקום בחום וכך עבר שמו של המקום מפה לאוזן. הרעיון היה ונותר זהה עד היום: אנשים מכל העולם מגיעים, נפגשים בלובי וכל אחד מספר על מסעו ועל החוויות אותן חווה מסביב לעולם. זה, כך נראה, מה שעושה את האווירה במוטל אביב לכיפית ובינלאומית.

= מוטל ברמה של מלון
חלפו שנים ואופייה של העיר אילת השתנה מעיר בה יכולת למצוא מיטה וארוחת בוקר ב-50 ש"ח ללילה, לעיר שהלכה והתמקדה בתיירות פנים. הטעם הישראלי, כישוע, יקר ותובעני יותר.
גם גדי הבין והקדים להתפתח מאכסניה צנועה למוטל לתפארת ובו 44 חדרים וסוויטות.
ועדיין המחזיק במחירים השווים לכול כיס.
יצאתי עם גדי לסיור במקום, שהצליח להפתיע אותי. מוטל אמרתם? ובכן המקום לא היה מבייש שום בית מלון בישראל. מרמת קבלת האורח, דרך הניקיון והתחזוקה המרשימים וכלה ברמת האבזור בחדרים. תמצאו כאן כל מה שצריך. כל חדר מצויד במקלחת ושירותים, מיטות זוגיות או יחיד בהתאם לדרישתכם, טלוויזיה, פינת קפה, מיזוג אוויר מלא, בריכת שחיה, חניה ואינטרנט חופשי. אם תגיעו עם משפחה, תוכלו ליהנות מסוויטה מפנקת, עם מרפסת הפונה לנוף עוצר נשימה למפרץ ומטבחון מאובזר. הלובי של המקום מרווח ומשופץ ומאוד נעים להתרווח בו אחרי יום פעילות מעייף, וכשאני שואל את גדי האם אסתכן בחופשה רועשת של צעירים, הוא מרגיע ואומר: "קהל הלקוחות שלנו הן משפחות, זוגות, סטודנטים, צוללנים ותיירים. אותו קהל לקוחות חוזר אלינו לאורך שנים והדבר מעיד על השם הטוב ממנו אנחנו נהנים".
ישראלים שרק יסכימו לוותר על מרחק דקה מהחוף, ירווחו כאן בגדול חדר מהמם במחיר השווה לכל כיס, ומבלי לוותר על ניקיון.
אין ספק כי מוטל אביב הוא אחד הנכסים החשובים של שכונת המאפיה, שכבר זכתה לכינוי "שכונת האכסניות", בעקבותיה צצו אכסניות נוספות. כשאני שואל את גדי מהו סוד ההצלחה של המקום, הוא משיב ללא היסוס, "הצוות המנצח שלי, מאיר שמואל וניסים סמדג'ה, שני אנשים שהולכים איתי המון שנים והם מקצוענים בתחום המלונאות, אבל לא פחות מכך ההתמדה לשמור על הקיים ברמה גבוהה ובמחירים שפויים, לצד ההתחדשות המתמדת. גם בעתיד נמשיך ונתרחב". ומה מחזיק אותך באילת כל השנים הללו, אני מקשה, "קודם כל אהבתי למשפחתי אך לא פחות מכך אהבתי את הים, בו אני שוחה מדי יום, לאורך כל השנה".
לגדי וג'יין שלושה ילדים, מירב הגדולה שירתה במשטרה צבאית וכיום לומדת הוראה. אייל המשרת כחייל ביחידה מובחרת, ודני, תלמיד בתיכון 'רבין'. "הם ילדים טובים שתמיד עזרו בעסק המשפחתי", מתגאה גדי, "נקווה שימשיכו את העסק המשפחתי גם אחרינו".